BLOG


Bende mi Kahveci Olsam?

21.05.2019


Sizde yeni bir iş fikri arayanlardan mısınız? Hani en avantajlı yatırım fırsatı nedir diye düşünüp uykusu kaçanlardan. Son yıllarda heryerde kahve dükkanları açıldı değil mi? Bu kahve işinde iyi kar var deyip kahvecilik sektörüne bi göz gezdirenler; kahve markaları frienchise bedeli ne kadar, butik bir kahveci mi olsam, kahveci açmak için gereken belgeler neler, frienchise almanın avantajı nedir diye kara kara düşünüyor. Nerden mi biliyoruz... Brew Mood frienchisı almak için kapımızı çalıp, “kahve dükkanı açmak istiyorum” yardım edin diyenlerden çok iyi biliriz bu kafa karışıklıklarını :)   Şimdi arkanıza rahatça yaslanın tüm soruların cevaplarını bir bir veriyoruz :)

 

Tabiki bir markanın bayiliğini alıp kahve dükkanına sahip olmak yada butik bir kahveci olmak avantaj ve dezavantajlarını ölçüp biçtikten sonra kişisel tercihinize kalmış bir durum.

 

Kahve İyi Bir Yatırım Fırsatı Mı?

10 yıl önce kişi başına çekirdekli kahve tüketimi 200 gram iken günümüzde 550 gram ve gelecek 10 yıl içerisinde 1,5 kiloya çıkacağı tahmin ediliyor. İktisattaki arz talep eğrisini bi hatırlarsanız kahve dükkanı açmanın doğru bir yatırım fırsatı olduğu cevabını zaten bulacaksınız :)

 

Bir kahve markasının bayiliğini mi almalıyım yoksa butik bir kahveci mi açmalıyım?

Bu sorunun cevabı tabiki kendi tercihinize kalmış bir durum biz burada sadece avantaj ve dezavantajlarından bahsedebiliriz.

Butik bir kahveci açıp hiçbir markaya bağlı kalmayan bir kahveci olmak istiyorsanız şimdiden kolay gelsin çünkü Amerika’yı baştan keşfedeceksiniz :)  Kahvecinizi açmak için doğru lokasyonu, doğru dükkanı, uygun konsepti siz kendiniz bulacaksınız demektir. Bunun yanında kaliteli kahve çekirdekleri, diğer ekipmanlar, personel tedariği, eğitimi ve  dükkanınızın reklamı da size kalıyor.

 

Zaten bu işi daha önceden yapanlar var onların deneyimlerinden uzmanlıkların faydalanıp maceraya atılmak istemeyen ayağı yere sağlam basan girişimcileri  ise başka bir soru bekliyor.

 

Hangi Kahve Markasının Bayiliğini Almalıyım?

 

İşte bu sorunun cevabı çok önemli. Ciro peşinden koşan menülerine kahveden yemeğe herşeyi ekleyen odağında tam olarak kahve olmayan frienchiselarına müşteri gözü ile bakan markalardan uzak  durun deriz :) Frienchiselarına  iş ortakları olarak yaklaşan, kahveye odaklanarak karlılığı hedefleyen, operasyon yükünü azaltacak uzman ekibi bulunan bir kahve markası ile yola çıkmanızı tavsiye ederiz.

 

Brew Mood Coffee özelinde bir markanın franchisı olmanın avantajları sıralarsak. Bir Brew Mood Şubesi açan frienchiselarımız anahtar teslim şubelerini açarken tüm ihtiyaçları düşük maliyet ile Brew Mood merkezinden sağlanıyor. Üretimini yapmadığımız hiçbir ürünün satışını bayilerimize yapmadığımız için bayilerimizin maliyetlerinin de düşük olmasını sağlıyoruz. Projelendirme, inşaat, personel tedariği, personel eğitimi, reklam gibi tüm konularda Brew Mood merkezi tarafından desteklenecek. .Merkezi raporlama ve denetim sistemi ile şubelerin en detaylı mali raporları merkez tarafından verilecek ve gerekli iyiliştirme ve uyarılar da sağlanacaktır.

Kahveye gönül verip kahve yolculuğuna çıkmaya niyet eden bu konuda kafası karışık olan herkesle deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız. Siz en iyisi hemen Brew Mood’a ulaşın siz kahvenizi yudumlarken uzmanlarımız sizi ayrıntıları ile  bilgilendirsin.

www.brewmood.com.tr

0 232 502 10 40

 

 Etiketler: bayim olur musun, yeni bir iş fikri, avantajlı yatırım fırsatı, kahve markaları frienchise bedeli ne kadar, kahveci açmak için gereken belgeler, frienchise almanın avantajı, kahveci açmak istiyorum, kahvede karlılık oranı, franchise

 SON YAZILAR

 

POPÜLER ETİKETLER
Bültenimize Abone Olun!